Deelnemers gezocht: onderzoek naar coronamedicijn bij mensen met corona en alzheimer
Sinds de COVID-19 pandemie hebben veel mensen het coronavirus opgelopen. Ouderen en mensen met dementie of Parkinson hebben een groter risico op ernstige en langdurige klachten als ze besmet raken. De onderzoekers willen weten of ze de klachten kunnen verminderen bij deze groepen mensen door het medicijn Bemnifosbuvir (BEM). Heb jij zelf dementie of Parkinson, en ben jij kortgeleden besmet geweest met covid? Meld je dan aan.

Wie is geschikt als deelnemer?
Je kunt deelnemen aan dit onderzoek als je de ziekte van Alzheimer of Parkinson hebt en niet langer dan 5 dagen geleden besmet bent geraakt met covid. Geïnteresseerden kunnen zich wel alvast aanmelden voor het onderzoek, ook als ze niet besmet zijn. Wanneer je daarna positief test, kun je zelf contact opnemen met de onderzoekers.
Wat wordt er precies onderzocht?
In deze studie onderzoekt het UMC Utrecht het medicijn Bemnifosbuvir (BEM) op veiligheid en effectiviteit bij hoogrisicopatiënten met een milde tot matige COVID-19 infectie.
Meer informatie en deelname
Meer informatie kun je op deze website vinden. Ook kun je daar het ‘interesse-formulier’ invullen. Deze registratie verplicht je tot niets. Na registratie nemen de onderzoekers contact met je op om te bespreken of je in aanmerking komt voor deelname aan de studie.