Dementievriendelijk Drenthe 2022

Drenthe dementievriendelijk in 2022

In een dementievriendelijk Drenthe voelen mensen met dementie en hun naasten zich gezien en gesteund. Inwoners, bedrijven, verenigingen, gemeenten en natuurlijk de provincie: iedereen in Drenthe draagt een steentje bij.

Uw gemeente kan u verder helpen

Wilt u weten wat Dementievriendelijk Drenthe voor u kan betekenen? Wilt u zelf (met uw bedrijf, instelling of vereniging) een training volgen*) of organiseert u een evenement dat raakt aan de doelstelling van Dementievriendelijk Drenthe? Neem dan contact op met de contactpersoon binnen uw gemeente of kijk op https://samendementievriendelijk.nl/drenthe.

 

Gemeente

Contactpersoon

Contactgegevens

Gemeente Assen

Rita Overdiep

R.Overdiep@assen.nl

Gemeente Aa en Hunze

Jisca Lemckert

Irma Twickler

Janet Dekker

JLemckert@aaenhunze.nl

ITwickler@aaenhunze.nl

jdekker@aaenhunze.nl

Gemeente Borger Odoorn

Iris Kiers

i.kiers@borger-odoorn.nl

Gemeente Noordenveld

Jos Sanders

J.Sanders@GemeenteNoordenveld.nl

Gemeente Coevorden

Marian Kielema

M.Kielema@coevorden.nl

Gemeente Meppel

Mariska Bloemberg

m.bloemberg@meppel.nl

Gemeente Midden Drenthe

Egon Karssens

Gerard Hommels

e.karssens@middendrenthe.nl

g.hommels@middendrenthe.nl

Gemeente Tynaarlo

Marian Ottens

m.ottens@tynaarlo.nl

Gemeente Emmen

Erik Huisman

e.huisman@emmen.nl

Gemeente Hoogeveen

Arthur Overgoor

a.overgoor@dewoldenhoogeveen.nl

Gemeente De Wolden

Henk Wind

h.wind@dewoldenhoogeveen.nl

 

 

*) Er zijn trainingen voor de volgende branches:

  • veiligheid en handhaving
  • bankwezen
  • kapsalons
  • mondzorgpraktijken
  • horeca
  • thuiszorg
  • taxi

Ook vrijwilligersorganisaties of medewerkers van recepties of klantcontactcentra kunnen de training volgen. Een training op maat is ook mogelijk.

Zie ook www.samendementievriendelijk.nl.

 

Training omgaan met dementie op locatie

In de training leren deelnemers hoe je goed kunt omgaan met mensen met dementie die je tegenkomt. Het eerste deel van de training gaat over dementie en het herkennen van dementie. In het tweede deel wordt geoefend met voorbeelden uit de dagelijkse praktijk. Tot slot bepreken we hoe deelnemers het geleerde kunnen toepassen en geven we tips.

  • Een training duurt ongeveer 2,5 uur 
  • De training wordt gegeven door twee door ons opgeleide trainers
  • Het aantal deelnemers is minimaal 10, maximaal 20 
  • De locatie wordt verzorgd door de aanvrager (incl. laptop, beamer en geluid) 
  • Kosten: gratis voor inwoners en vrijwilligers, voor medewerkers van een niet-commerciële organisatie € 15,- per deelnemer en voor medewerkers van een commerciële organisatie € 25,- per deelnemer.

Voor het inplannen van een training kunt u een datum en tijdstip voorstellen. Voor ons is het belangrijk dat de datum in ieder geval één maand in de toekomst ligt. Zaterdagen en avonduren zijn ook mogelijk.

Waarom een dementievriendelijke Drenthe?

Wist u dat dementie volksziekte en doodsoorzaak nummer één is? In Nederland leven naar schatting 270.000 mensen met dementie. Omdat we steeds ouder worden, stijgt dat aantal in 2040 naar 550.000. Naast ouderen zijn er ook steeds meer mensen, die op jongere leeftijd geconfronteerd worden met deze ziekte.

 In Drenthe gaan we zijn er nu zo’n 9.000 inwoners met dementie. Dat zal stijgen naar zo’n 18.000 in 2040, zo’n 4% van de bevolking.

De komende jaren gaan we aan de slag de inwoners, overheden en bedrijven in Drenthe bewust te maken van de impact van dementie op de samenleving. Het helpt als mensen dementie niet alleen herkennen, maar vervolgens ook iets kunnen betekenen voor iemand met dementie of een mantelzorger. 

Dus vergroot je kennis, zodat jij iemand met dementie beter kunt helpen!

Drenthe is goed op weg!

Om de inwoners van Drenthe met dementie zo lang mogelijk een waardig en zelfstandig leven te kunnen bieden, maakt de provincie Drenthe zich de komende vier jaar sterk voor een dementievriendelijke provincie. Dat doen we samen met alle twaalf Drentse gemeenten, Zilveren Kruis, Alzheimer Nederland afd. Drenthe, Netwerk Dementie Drenthe en Samen Dementievriendelijk

In september 2018 ondertekenden we een convenant om de leefbaarheid van de mensen met dementie in hun gemeente en provincie te versterken. Doel van Dementievriendelijk Drenthe is niet alleen herkennen van dementie, maar vooral iets kunnen betekenen voor iemand met dementie of voor een mantelzorger.

Dit doen we door trainingen aan te bieden, bijeenkomsten te organiseren en/of campagnes te ondersteunen voor bijvoorbeeld medewerkers van instellingen, bewoners en winkeliers. Uiteraard helpt het ook wanneer u zelf aandacht besteedt aan dementie of iets organiseert in het kader van dementie.

 

Dit nieuwsbericht is gepubliceerd door