Jongeren klaar voor de toekomst
Het ROC Rivor heeft zich aangesloten bij het Jongerenprogramma Samen Dementievriendelijk. Doel is mbo-leerlingen de bagage mee te geven om dementie te herkennen en er soepel op in te spelen, zodat mensen met dementie kunnen blijven meedoen in de maatschappij.
Frank van der Lende - radio-DJ en Vriend van Alzheimer Nederland - verzorgde de aftrap op woensdag 21 juni 2023 bij de vestiging ROC Rivor Tiel.

Mensen met dementie zitten niet de hele dag achter de geraniums. Gelukkig maar. Ze gaan boodschappen doen, naar de kapper, sporten of met de bus. In uiteenlopende beroepen kom je vroeg of laat mensen met dementie tegen. In de zorg, maar ook in andere sectoren. Hoe herken je signalen van dementie? En vooral, hoe ga je daar soepel mee om?
Onlangs heeft Samen Dementievriendelijk een jongerenprogramma gelanceerd, gericht op het middelbaar beroepsonderwijs. De bedoeling is dat mbo-leerlingen dementie beter kunnen herkennen en mensen met dementie op de juiste wijze kunnen benaderen. Zowel in de privésfeer als in een (toekomstige) werkomgeving.
Ook het ROC Rivor heeft zich hierbij aangesloten.
Het startsein werd afgelopen woensdag gegeven bij de ROC-locatie Tiel.
Frank van der Lende presenteerde een gevarieerd programma. Hij sprak onder meer met (ervarings)deskundigen. Via verschillende interactieve spel- en werkvormen konden de leerlingen hun kennis van dementie en de vaardigheid daarmee om te gaan, vergroten.
Docenten worden de komende tijd geholpen aandacht voor mensen met dementie in hun lessen te integreren.
Foto: Willy Goossen